Білогородський горб

Дата: 12.08.2024 15:35

«Білогородський горб»
геологічна пам’ятка природи місцевого значення

Розташування: с. Шевченкове-Білогородка

Призначення: Охорона тектонічного щита з ознаками гляціодислокацій, які виникли у результаті тиску та пересування льодовика Дніпровського зледеніння.

Площа: 2 га

Загальна характеристика: Горб висотою 200 м – це тектонічний щит, що представляє собою відслонення четвертинних відкладів: палево-жовтого лесовидного суглинку потужністю до 12 м, нижче якого залягають породи київської світи – зелено-сірий слюдяний щільний мергель потужністю 2, 5 м.

На території Білогородського горба були виявлені гляціодислокації – порушення залягання шарів порід, – пов’язані з пересуванням льодовика Дніпровського зледеніння.

Геологічна пам’ятка природи «Білогородський горб» може використовуватись для проведення науково-дослідних робіт.

На території пам’ятки ЗАБОРОНЕНО:

• проведення земляних робіт; випас худоби;
  • будівництво споруд, будівель;
  • прокладання шляхів, ліній електропередач тощо, які можуть зашкодити сучасному стану пам’ятки.

Геологічна пам’ятка природи створена 29 жовтня 1979 р. рішенням Київського облвиконкому № 510.