Приірпіння

Дата: 13.08.2024 10:29

«Приірпіння»
регіональний ландшафтний парк місцевого значення

Розташування: поблизу сіл Неграші, Музичі, Бобриця, Лука, Гнатівка, Гореничі, Білогородка

Призначення: Захист від знищення та руйнування в результаті господарської діяльності цінних в екологічному та науковому відношенні природних комплексів, збереження видів рослин і тварин, які занесені до Червоної книги України, та забезпечення екологічної рівноваги і розвитку мережі природно-заповідного фонду Київської області

Площа: 340,5 га

Загальна характеристика: До складу входять лучні та заболочені ділянки річки Тростинка біля сіл Неграші та Музичі; місця міграційних зупинок і здобування їжі коловодними птахами на річці Бобриця у однойменному селі; місце збереження популяції амфібій та рептилій у долині річки Ірпінь поблизу сіл Лука, Гнатівка, Білогородка, Гореничі.

На території парку під охороною перебувають 13 видів тварин і птахів та 1 вид комах, занесені до Червоної книги України, 1 регіонально рідкісний вид рослин, 14 типів природних оселищ, що охороняються  Резолюцією IV Бернської конвенції і мають надзвичайно важливе значення для збереження біорізноманіття річки Ірпінь та її притока.

У регіональному ландшафтному парку «Приірпіння» ДОЗВОЛЕНО:

• відпочинок та оздоровлення населення;
  • велосипедні й пішохідні прогулянки;
  • помірне випасання та сінокосіння на лучних екосистемах;
  • любительське та спортивне рибальство;
  • сплав на немоторних човнах.

На території парку ЗАБОРОНЕНО:

• порушення умов оселення та гніздування диких тварин;
  • засмічення, влаштування звалищ, захоронень;
  • спалювання сухої рослинності;
  • розорювання території, видобуток корисних копалин;
  • застосування будь-яких хімічних засобів, у т.ч. мінеральних добрив;
  • будь-які види капітального будівництва.

РЛП «Приірпіння» створено 17.10.2023 р. рішенням 21 сесії Київської обласної ради VIII скликання.