Урочище «Ярове»

Дата: 13.08.2024 10:32

«Урочище “Ярове”»
ботанічна пам'ятка природи місцевого значення

Розташування: с. Бобриця

Призначення: Збереження у природному стані лісової ділянки для забезпечення можливості міграції тварин та птахів у межах Дніпровського екологічного коридору.
Площа: 8,2 га

Загальна характеристика: Лісова ділянка у вигляді вузької підковоподібної смуги соснових і мішаних лісів вздовж яру. Насадження сосни в урочищі мають вік до 45 до 65 років.

У другому ярусі зростають клен татарський, ясен, береза, горобина. У підліску домінують бузина, крушина ламка та жостір проносний.

У трав'яному ярусі переважають зірочник шорстколистий, копитняк європейський, конвалія травнева.

Особливу цінність становлять популяції співочих птахів, а також хижих птахів — сови сірої, сови вухатої, сича хатнього.

Урочище простягається у межах Дніпровського екологічного коридору, яким мігрують сотні тисяч перелітних птахів, оминаючи шумний та урбанізований Київ.

На території пам'ятки ЗАБОРОНЕНО:

• господарська діяльність, що спричиняє руйнування природного рослинного та ґрунтового покриву (розорювання під городи, видобуток глини та піску), за винятком проведення протипожежних заходів;
  • розведення вогнищ та випалювання рослинності;
  • засмічення та забруднення території, влаштування сміттєзвалищ;
  • масові заходи, у т. ч. військово-спортивні ігри та навчання, музичні фестивалі тощо;
  • суцільні, поступові, лісовідновні та прохідні рубки, видалення захаращеності;
  • надання ділянок під будівництво, оренду, тимчасове довгострокове користування; будівництво споруд, прокладання шляхів, лінійних чи інших об'єктів транспорту та зв'язку.
  • порушення умов гніздування птахів та поселення звірів;
  • полювання;
  • проїзд усіх видів транспортних засобів поза межами доріг загального користування, крім службового транспорту землекористувача під час виконання ним службових обов'язків;
  • будь-яка інша діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного стану пам'ятки природи.

Пам'ятка природи створена рішенням Київської обласної ради від 09 вересня 2021 року № 097-05-VIII