Ветеранський форум «Шлях захисника»: об'єднання заради захисту інтересів ветеранів
6 травня в Білогородській ОТГ відбувся Перший ветеранський форум «Шлях захисника», організований МБФ «Всі наші» з Асоціацією підприємців-ветеранів АТО за сприяння Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Пенсійного фонду України, Центру зайнятості України, Асоціації підприємців-ветеранів АТО, Київської обласної Ради, Київської обласної державної адміністрації, Бучанської районної державної адміністрації, за підтримки Білогородської сільської ради.
На захід були запрошені керівники профільних організацій, які займаються безпосередньо забезпеченням, реалізацією та захистом прав ветеранів та їх родин.
Історія кожного захисника унікальна. Випробування, які лягають на плечі воїна та його родини інколи неможливо уявити. Проте, якщо долю на війні важко передбачити, то сукупність подій, через які проходять бійці після повернення статистично більш менш схожі.
Є 4 важливі складові потреб ветеранів: відновлення фізичного здоров’я, фінансова незалежність, соціальна адаптація та ментальне здоров’я. Як їх забезпечити?
Захід мав дві частини: перша панель була теоретична, на другій та третій панелях розглядали практичні кейси та вирішення запитів та проблем ветеранів.
Про що говорили:
- Про те, що реально вже зроблено парламентом для ветеранів, і які основні законодавчі ініціативи найближчим часом.
- Про основні слабкі місця в нинішній ветеранській політиці
- Про конкретні програми, які зараз реалізує Київська область для підтримки ветеранів та їхніх родин
- Про проблеми, які найчастіше виникають у спілкуванні ветеранів з місцевими органами влади
- Про готовність суспільства підтримати ветеранів на регіональному рівні
- Про гарантовані виплати ветеранам та родинам та як їх оформити максимально просто і швидко
- Про типові помилки, які допускаються родинами ветеранів при оформленні документів і як їх уникнути
- Про підтримку і взаємодію з боку держорганів у вирішенні проблем ветеранів
- Про алгоритми дій для родини ветерана у випадку важкого поранення, зникнення безвісти або загибелі Героя
- Про юридичні проблеми, з якими стикаються ветерани після повернення з фронту, шляхи їх вирішення та рекомендації ветеранам, щоб захистити свої права, якщо держава їх ігнорує
- Про вшанування пам’яті полеглих Героїв та підтримку їх родин
- Про можливості лікування, протезування та реабілітації захисників
- Про можливості навчання, перекваліфікації та працевлаштування ветеранів та членів їх родин
- Про можливості підтримки роботодавців, які працевлаштовують ветеранів та осіб, які отримали інвалідність в наслідок бойових дій
- Про ветеранське підприємництво та можливості підтримки та розвитку
- Про державні програми підтримки бізнесу зараз доступні для ветеранів (наприклад, гранти на кшталт урядової програми «єРобота» чи конкурси Українського ветеранського фонду, пільгові кредити або спеціальні навчальні проекти), і як ветерану подати заявку та отримати таку підтримку на практиці
- Про те, з якими бюрократичними перепонами може зіткнутися ветеран при запуску власного бізнесу (оформлення різних дозволів, ліцензій, подання звітності тощо), і як їх найкраще подолати. Що пропонують державні органи або місцева влада якісь інструменти чи спрощені процедури, щоб допомогти ветеранам мінімізувати бюрократію.
- Про особливі виклики, які виникають у ветеранів при переході від військової служби до підприємництва (психологічна адаптація, налагодження контактів з партнерами та клієнтами) та ресурси і ветеранські спільноти, які можуть допомогти подолати ці труднощі та підтримати ветерана на шляху до успішного бізнесу.
Чи вдалося досягти поставленої мети?
Так. І про це свідчить відгук ветерана:
«Неймовірно важливо мати наглядний і чіткий алгоритм дій. Адже, якщо ти знаєш, що і як відбувається - це тебе збирає до купи і стабілізує. Проблеми стають черговою сходинкою і перестають бути якорем. І навпаки, залишитися наодинці і майже наосліп крокувати може як мінімум згаяти час, а інколи і долю».
Тож, і надалі планується проведення подібних заходів в громадах. Оскільки за статистикою 70% захисників навіть не знають про свої можливості, пільги та підтримку для них та їх родин.
Організатори щиро вдячні кожному експерту, який відгукнувся, знайшов час і поділився важливою інформацією з учасниками форуму. Подібні заходи потрібні в кожній громаді. Будемо працювати надалі для забезпечення якісною доступною інформацією наших захисників. Бо підтримка ветеранів – це питання безпеки всього суспільства.
Детальніше – за посиланням та у відео: