Знову про амброзію і трохи про борщівник – стаття відділу екології Білогородської сільської ради

Дата: 10.07.2025 13:34
Кількість переглядів: 74

Фото без опису

З середини липня розпочинається сезон цвітіння амброзії. Його пік припадає орієнтовно на середину серпня (залежно від погодних умов) і продовжується аж до жовтня. Знаємо ви хвилюєтесь і запитуєте що ми зробили, щоб зменшити кількість пилку цієї алергенної рослини у селах нашої громади. Розповідаємо:

✅ Впродовж травня-червня комунальники косили території загального користування, що уражені амброзією. І надалі робитимуть це по мірі відростання карантинного бур’яну до кінця сезону. Обробка препаратами в даний період не здійснювалась, адже регулярно йшли дощі.

✅ Станом на 10 липня в усіх населених пунктах громади вже завершено першу обробку амброзії спеціальними препаратами. Мета: знищити більшість рослин, на решті – знизити продуктивність цвітіння.

✅ Орієнтовно в 20-х числах липня (будемо бачити по погоді) запланована повторна обробка.

✅ У подальшому – впродовж серпня-вересня, буде здійснюватись викошування амброзії.


Якщо, на вашу думку, ми пропустили якусь ділянку уражену амброзією (не покосили, не обробили, взагалі не помітили), надішліть нам координати на емейл ecooffice.btg@gmail.com. Додатково, по можливості, вкажіть точну адресу – село, вулиця, номер найближчого будинку чи якийсь орієнтир на місцевості.

ВАЖЛИВО! Перегляньте свої власні ділянки і прибудинкову територію (10 м. від паркану) на наявність амброзії та покосіть її або, якщо амброзії не багато, вирвіть з корінням. Бо тільки системний підхід і спільна праця задля подолання цього алергенного бур’яну можуть дати помітний результат!

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що Білогородська сільська рада та її комунальні підприємства працюють на кошти платників податків і мають право витрачати кошти на догляд виключно за землями комунальної власності!  Якщо ви бачите і повідомляєте нам про запущ­­­ені і зарослі карантин­ними рослинами приватні ділянки, ми намагаємось знайти власника і зобов’язати його впорядкувати територію, але косити і обприскувати коштами платників податків там не маємо права.


І про борщівник Сосновського


Фото без описуВикошуємо де дістає техніка настільки часто, щоб не сформувався квітконос (мета – зупинити стрімке поширення цієї рослини). В особливо людних і прохідних місцях пробуємо обприскувати відрослі після скошування пагони борщівника спеціальними препаратами, щоби його повністю знищити. Наразі спостерігаємо чи спрацює така тактика боротьби, щоби підкоригувати наші плани на наступний рік.


Труднощі з борщівником: не скрізь дістаємо покосити трактором технічно, бажаючих і вміючих безпечно працювати ручною косою з отруйною рослиною критично не вистачає, часто уражені ділянки захаращені гіллям і покіс неможливий в принципі (до речі, не знаєте хто наніс туди гілля?).

Є локальні складнощі, але ми шукаємо як з цим впоратись:

✅ Берег ставків у Музичах по вул. Шевченка. Косимо і обробляємо виключно в межах вулиці на землях комунальної власності, де повністю зона нашої відповідальності. Решта борщівника розташовується на землях, що знаходяться у постійному користуванні ДП «Пуща-Водиця» або на приватних ділянках. Їм ми направили відповідні листи, щоб привели територію у відповідний санітарний стан.

✅ Острівець на р. Ірпінь поблизу містка на Гнатівку. Чесно? Наразі не розуміємо як туди дістатись і що робити в такому місці з такими обсягами. Вивчаємо питання, радимось з науковцями, дивимось досвід інших громад. Прилеглі береги намагаємось викошувати, де дістає техніка.

✅ Смуги відводу транзитних доріг, що проходять через нашу громаду. Тут порядкують дорожники. Намагаємось тримати контакт.


Просимо Вас, мешканців громади максимально підтримати нас боротьбою з карантинними бур’янами на власних приватних територіях та прилеглих до домоволодінь землях. Так поступово рік за роком ми зможемо хоч трохи приборкати і амброзію, і борщівник. 


Пам’ятка населенню по боротьбі з амброзією


Фото без опису
Начальник відділу екології
та природних ресурсів 
Ольга Леонова

 
 


« повернутися до розділу «Корисна інформація/статті»

Код для вставки на сайт