Стратегія розвитку

Фото без опису

Шановні мешканці Білогородської громади!

 

До початку повномасштабного вторгнення росіянами, в червні 2021 року, ми почали розроблення Стратегії розвитку громади.

 

Починалося все з подання Романа Іваненка, депутата Білогородської сільської ради, щодо необхідності розроблення документу, який формує бачення, перетворює у форму документу наші мрії щодо розвитку 10-ти сіл, визначає цілі та завдання для втілення мрій у реальність.

 

Громади, які мають стратегію, чітко знають, чого хочуть досягти, планують, де взяти відповідні ресурси та що для цього потрібно зробити.

 

Рішення про розроблення Стратегії розвитку було ухвалене на 10-ій сесії VIII скликання, яка відбулася 4 червня 2021 року. І вже за тиждень відбулися перші стратегічні зустрічі в шести селах громади.

 

Фото без опису

Фото без опису

Білогородка

 

Фото без опису

Фото без опису

Святопетрівське

 

Фото без описуГореничі

 

Фото без описуМузичі

 

Фото без описуЛука

 

На зустрічах ми ділилися ідеями та мріями, визначали проблеми та наявні ресурси, можливості й загрози. Думки щодо майбутнього жителів кожного з сіл стали основою для формування матеріалів в робочі групи по напрямках.

 

У роботі сесій з розроблення Стратегії на цій стадії взяли участь понад 200 небайдужих мешканців сіл громади, зустрічі модерували запрошені фахівці.

 

Білогородський сільський голова Антон Овсієнко долучався до роботи однієї з груп, зазначивши:

 

«Тепер у складі територіальної громади починається новий етап, коли створюється спільний документ. Стратегічний план має врахувати потреби та напрями розвитку кожного населеного пункту.

 

Водночас його невід’ємна складова – візія розбудови нашої спільної громади на засадах створення комфортного, інноваційного, безпечного простору з гарною інфраструктурою, умовами для роботи бізнесу, створення робочих місць».

 

Фото без опису

Фото без опису

Бобриця

 

Робота груп по напрямах продовжилася восени 2021 року. Оброблено напрацьовані матеріали для подальшого включення до Стратегії розвитку.

 

Фото без описуФото без описуОсінь 2021 року. Узагальнення напрацювань

 

Водночас Білогородська сільська рада брала участь у загальноукраїнському конкурсі з відбору громад на розроблення Стратегії під супроводом експертів міжнародної програми «U-LEAD з Європою» та була відібрана з 17 претендентів у Київській області.

 

Ми встигли зробити перший крок – це анкетування громадян та бізнесу громади, коли почалась масштабна фаза війни.

 

Війна знищує людей та мрії, на першу роль ставить цінності виживання – і так ми втрачаємо майбутнє. Треба воювати, перемагати і планувати життя.

 

У вересні 2022 року було ухвалено рішення продовжити стратегування.

 

Мільйони українців виїхали за кордон, у нашій громаді теж відбулися значні міграції – понад 6000 вимушених переселенців, процес триває досі.

 

В умовах нової реальності та неочікуваних викликів нам потрібен чіткий план створення комфортних умов для життя та роботи в громаді, повернення вибулих та адаптації внутрішньо переміщених осіб.

 

Протягом 2023 року відбулися остаточний збір, аналіз та узагальнення інформації для розроблення та написання документу, 7 стратегічних зустрічей робочої групи у складі понад 50 осіб.

 

Підсумком став чорновий варіант Стратегії, який розроблявся майже рік, і був запропонований до першого публічного обговорення громадськістю 21 серпня 2023 року.

 

Ми врахували всі отримані пропозиції та зауваження, здійснили проходження стратегічної екологічної оцінки документу, який узгоджується зі Стратегією розвитку Київської області на 2021-2027 роки та Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

 

7 червня 2024 року рішенням №2672 чергової 66-ї сесії Білогородської сільської ради VIII скликання затверджено Стратегію розвитку Білогородської сільської територіальної громади на період до 2030 року.

 

Також Стратегію розміщено на сайті ЕкоСистема у Єдиному реєстрі стратегічної екологічної оцінки, реєстраційний номер справи 4638.

 

За матеріалами

відділу інвестиційної політики,

управління проектами

та міжнародного співробітництва

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора